Niebezpieczne zgrzytanie

Niebezpieczne zgrzytanie Nerwowy tryb życia i ciągłe działania pod presją sprawiają, że jesteś jednym wielkim kłębkiem nerw. Niestety to bardzo mocno odbija się na zdrowiu. Nie zawsze możliwe jest przetłumaczenie sobie, że wszystko będzie dobrze, zdrowie jest najważniejsze i musisz się zrelaksować. To tylko łatwo powiedzieć. Niestety, w dzisiejszych czasach większość ludzi żyje nerwowo, ale każdy organizm inaczej na długotrwały stres reaguje. Częstym objawem, że naprawdę mamy poważny problem jest nocne zgrzytanie zębami. Jeżeli trwa kilka dni nie ma jeszcze powodu do obaw. Jeśli utrzymuje się dłużej to sygnał do natychmiastowego działania. Możliwe, że to bruksizm czyli podświadome zaciskanie zębów i mocne zgrzytanie. Niestety to schorzenie powoduje, że możemy sobie naruszyć szkliwo i poważnie uszkodzić zęby, poza tym nie miejmy złudzeń, że samo przyszło samo pójdzie. Dodatkowo schorzenie wywołuje bezsenność powodującą stan permanentnego zmęczenia i chroniczne bóle głowy. Tworzy się błędne koło, ponieważ stresujemy się cały czas coraz bardziej i w końcu nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Pora skonsultować się ze stomatologiem. Nasz gabinet oprócz profesjonalnej pomocy dentystycznej współpracuje również z psychologiem, który pomoże zdiagnozować problem i zaleci konieczne działania. Najważniejsze to kompleksowe podejście do problemu. Zębami zajmie się stomatolog, nerwami psycholog. Jeżeli zajdzie konieczność nasz protetyk dopasuje też odpowiednie szyny. Nie zwlekaj, takim problemom trzeba stawić czoła od razu.

Kategoria: Zdrowie. Tagi: , ,

Świat saun

Świat saun Sauny nie cieszą się w Polsce jeszcze tak wielką popularnością jak w wielu innych krajach, szczególnie skandynawskich. Być może winę za ten stan rzeczy ponosi ich mała dostępność. Próbujemy to zmienić, ponieważ to zupełnie naturalny sposób na poprawę kondycji naszego organizmu. Lista zalet jest bardzo długa i można by ją rozwijać w nieskończoność ale skoncentrujmy się na doskonałym wpływie na skórę. Po wizycie w saunie jest odświeżona, nawilżona, a to wszystko dzięki oczyszczeniu organizmu przez usunięcie nadmiaru toksyn. Przy naszym klubie odnowy biologicznej „Forma” uruchomiliśmy „Świat saun”. Dysponujemy ich wszystkimi rodzajami. Zapraszamy do saun: parowej, mokrej, suchej i na podczerwień. Zupełną nowością jest sauna ziołowa. Odpowiednie mieszanki sprawią, że skóra przesiąknie przyjemnym zapachem, a już po jednym seansie znikną problemy związane z przewlekłym katarem i alergią. Serca klientów szturmem zdobywa sauna muzyczno-kolorowa. Siedzący goście słuchają relaksującej muzyki, której towarzyszy delikatne, dopasowane do muzyki i stale zmieniające się oświetlenie. Przeznaczona jest szczególnie dla osób chcących odpocząć w spokoju i nie mających ochoty na dyskusje. Wszak sauna to również miejsce spotkań towarzyskich i ożywionych rozmów na wszelkie możliwe tematy. W niektórych krajach to niemal rozrywka narodowa. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu projektowi stanie się tak popularna również w Polsce. W każdą środę wieczór wyłącznie dla pań. Wtedy nasz „Świat saun” oddajemy im w niepodzielne panowanie.

Kategoria: Medycyna. Tagi: , ,

Platforma zdrowia

Platforma zdrowia Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu zgłaszanemu przez Czytelników naszego magazynu, uruchamiamy internetową platformę porad zdrowotnych. Rubryka, którą zamieszczamy, regularnie od 15 lat, w wydaniach papierowych cieszy się ogromną popularnością. Niestety ze względu na ograniczania związane z wolnym miejscem zamieszczamy wyłącznie ich maleńki wycinek. Czytelnicy narzekali też wielokrotnie, na zbyt długi czas oczekiwania. Porady związane z problemem pojawiały się często z kilkumiesięcznym opóźnieniem, ponieważ wpływało do nas tak wiele listów. W konsekwencji jeszcze później ukazywały się odpowiedzi. W związku z tym uruchamiamy projekt internetowy. Każdy z Czytelników może nadsyłać pytania związane ze stanem zdrowia i profilaktyką, a Czytelnicy którzy poradzili sobie z konkretnym problemem proszeni są o dzielenie się swoimi doświadczeniami. Oczywiście wszyscy zdajemy sobie sprawę, co wielokrotnie podkreślaliśmy w wydaniach drukowanych, że porady nie zastąpią wizyt lekarskich ale też nie taka jest ich rola. Nasze porady, to sprawdzone babcine sposoby, które pomagają od lat wielu pokoleniom. Często też Czytelnicy podsuwali rozwiązania dotyczące konkretnych porad, a nawet ćwiczeń które przynosiły ulgę w często skomplikowanych i długotrwałych schorzeniach. Tych, którym porady pomogły prosimy również o informacje na ten temat. Z przyjemnością opiszemy każdą historię, która na pewno wpłynie w sposób mobilizujący na chorych i przyniesie nadzieję. Wszystkie zgłoszenia i uwagi prosimy przysyłać za pomocą poczty mailowej.

Kategoria: Zdrowie. Tagi: , ,

Katar – leczyć nie leczyć? Oto jest pytanie.

Katar – leczyć nie leczyć? Oto jest pytanie. Żartobliwie mawia się, że leczony katar trwa siedem dni. Nieleczony tydzień. Co jednak zrobić, gdy pojawia się nagle i utrudnia normalne funkcjonowanie? Zdecydowanie warto wówczas sięgnąć po sprawdzone metody, które może nie przyspieszą rozstania z katarem, ale z całą pewnością ułatwią nam przetrwanie tego okresu. Dolegliwość sama w sobie raczej do groźnych nie należy, za to zdecydowanie do jednych z bardziej uporczywych. Kapanie z nosa lub uczucie jego „zapchania” to zwykle charakterystyczne objawy, nierzadko występujące kolejno po sobie (a czasami nawet naprzemiennie). I katar zdecydowanie należy leczyć. Pomijając kwestię utrudnionego funkcjonowania w okresie zakatarzenia, pozostaje jeszcze problem dalszych komplikacji w postaci większego przeziębienia. Jeżeli zignorujemy katar, niemal na 100% zapłacimy za to bólem gardła, a nawet gorączką. Sposobów walki z katarem jest wiele. Najlepiej działają jednak środki zawierające paracetamol i witaminę C. Warto w tym czasie spożywać większe ilości cebuli, czosnku oraz chrzanu, w postaci syropów, soków lub w ich naturalnej postaci. Koniecznie należy zadbać o to, by klatka piersiowa oraz stopy były dobrze rozgrzane. Tutaj pomocne będą dostępne w aptekach maści rozgrzewające. Inhalacje z eterycznych olejów pomogą złapać oddech. Dość dosłownie, ponieważ kilka kropel dodanych do gorącej wody ułatwiają swobodne oddychanie. Takie inhalacje można robić w ciągu dnia, jednak najlepiej sprawdzą się tuż przed snem. Zaśniemy spokojnie, co również pomaga w leczeniu kataru.

Kategoria: Zdrowie. Tagi: , ,

Stres, cichy zabójca

Stres, cichy zabójca Każdego dnia jesteśmy narażeni na sytuacje stresogenne. I chociaż stres bywa czynnikiem pobudzającym do działania, to zbyt długie jego oddziaływanie wywiera negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Bóle głowy, bolesne napięcie mięśni, bezsenność, mdłości, a nawet bóle kręgosłupa nierzadka mają swą przyczynę w zbyt stresującym trybie życia. Chaos, presja czasu i nieustanna pogoń za karierą i pieniądzem stają się doskonałymi warunkami do rozwoju zaburzeń psychofizycznych, wywołanych zbyt długim oddziaływaniem stresu. Ignorowane mogą prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych, a nawet śmierci. Bezsenność to jeden z pierwszych objawów przemęczenia i zbyt długiego życia w stresie. Nieleczona i długotrwała objawia się problemami z pamięcią i koncentracją, a z biegiem czasu może przerodzić się w stany depresyjne lub inne zaburzenia psychiczne. Dlatego tak ważne jest, by nie ignorować problemu. Kilka bezsennych dni może przytrafić się każdej osobie, jednak zaburzenia trwające dłużej wymagają konsultacji z lekarzem. U niektórych osób wrażliwych na stres, mogą pojawiać się chroniczne bóle głowy lub napięcia mięśniowe wywołujące ból. Powracające, pulsujące napady bólowe często towarzyszą ludziom pracującym w silnie stresujących warunkach. Co więcej, stres jest główną przyczyną zaburzeń kardio- i neurologicznych. Silne emocje sprawiają, że zaburzeniu ulega praca mechanizmów chroniących nas przed powstawaniem skrzepów, a to już prosta droga do zawału lub zatorów żylnych.

Kategoria: Zdrowie. Tagi: , ,

Zdrowie

Zdrowie W dzisiejszym świecie opanowanym przez otyłość i lenistwo trzeba było na nowo pokazać, że oprócz żmudnych ćwiczeń w domu czy na siłowni można być aktywnym w inny sposób. W związku z coraz popularniejszym trybem życia fit wśród młodych ludzi prawdziwym hitem stał jogging. Oczywiście jest on kierowany dla każdego dzięki czemu zyskuje jeszcze więcej fanów. Efekty joggingu są zaskakująco różnorodne ale przede wszystkim jogging świetnie wpływa na nasze zdrowie i ciało. Regularne uprawianie joggingu szczególnie wzmocni mięśnie nóg ale nie musimy się bać jak to często bywa u kobiet, nadmierne rozbudowanie łydek i ud nam nie grozi tak jak i spadek masy mięśniowej w przypadku mężczyzn. Bieganie to również najlepszy sposób na spalenie zbędnych kilogramów dlatego dla każdego kto chce trochę zadbać o swoje ciało jogging jest jak najbardziej wskazany. Do tego świetnie działa jako antydepresant Jak każda aktywność fizyczna, jogging wyzwala endorfiny, czyli hormony uśmierzające odczuwanie bólu oraz serotoninę, która odpowiada za poczucie zadowolenia. Pierwsze dawki hormonów szczęścia uwalniają się po 30 minutach biegu, ale satysfakcję daje każdy pokonany kilometr. Dla porannych ptaszków jogging będzie miał jeszcze jedną zaletę a mianowicie szybszy metabolizm, co pomaga w spalaniu większej liczby kalorii w ciągu całego dnia. Poranny bieg dodaje energii i motywuje do działania, zaś wieczorny jogging, najpopularniejszy wśród biegaczy, pomaga w odprężeniu i pozbyciu się całodziennego stresu. Zamiast tradycyjnych ćwiczeń warto przejrzeć jakie mamy możliwości i skorzystać z nich zwłaszcza w tak piękne i ciepłe lato.

Kategoria: Zdrowie. Tagi: , ,