Platforma zdrowia

Platforma zdrowia Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu zgłaszanemu przez Czytelników naszego magazynu, uruchamiamy internetową platformę porad zdrowotnych. Rubryka, którą zamieszczamy, regularnie od 15 lat, w wydaniach papierowych cieszy się ogromną popularnością. Niestety ze względu na ograniczania związane z wolnym miejscem zamieszczamy wyłącznie ich maleńki wycinek. Czytelnicy narzekali też wielokrotnie, na zbyt długi czas oczekiwania. Porady związane z problemem pojawiały się często z kilkumiesięcznym opóźnieniem, ponieważ wpływało do nas tak wiele listów. W konsekwencji jeszcze później ukazywały się odpowiedzi. W związku z tym uruchamiamy projekt internetowy. Każdy z Czytelników może nadsyłać pytania związane ze stanem zdrowia i profilaktyką, a Czytelnicy którzy poradzili sobie z konkretnym problemem proszeni są o dzielenie się swoimi doświadczeniami. Oczywiście wszyscy zdajemy sobie sprawę, co wielokrotnie podkreślaliśmy w wydaniach drukowanych, że porady nie zastąpią wizyt lekarskich ale też nie taka jest ich rola. Nasze porady, to sprawdzone babcine sposoby, które pomagają od lat wielu pokoleniom. Często też Czytelnicy podsuwali rozwiązania dotyczące konkretnych porad, a nawet ćwiczeń które przynosiły ulgę w często skomplikowanych i długotrwałych schorzeniach. Tych, którym porady pomogły prosimy również o informacje na ten temat. Z przyjemnością opiszemy każdą historię, która na pewno wpłynie w sposób mobilizujący na chorych i przyniesie nadzieję. Wszystkie zgłoszenia i uwagi prosimy przysyłać za pomocą poczty mailowej.

Kategoria: Zdrowie. Tagi: , ,

Buty dla urody ale i zdrowia

Buty dla urody ale i zdrowia Od wielu lat pokutuje przekonanie, że to co zdrowe nie zawsze smakuje, a to co ładnie wygląda zazwyczaj zdrowe nie jest. Pierwszym z brzegu przykładem są buty. Powszechnie wiadomo, że długotrwałe chodzenie w szpilkach może wywołać wiele groźnych chorób, na przykład kręgosłupa. Zaś buty zdrowe kojarzą się z okropnie wyglądającym i ciężkim obuwiem ortopedycznym, które są w stanie oszpecić najpiękniejszą nawet kobietę. Firma Obuwnicza „Zdrowa stopa” za jednym zamachem obala wszystkie te mity. Wyprodukowane w niej buty są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, a zarazem modne. Gdzie zatem tkwi sekret? Oczywiście w używanych do produkcji materiałach i osobach projektantów. Otóż wszystkie użyte w procesie produkcji części są wykonane z materiałów naturalnych, obojętnych dla ludzkiej skóry, nie wywołujących podrażnień, pocenia, uczuleń oraz otarć. Równocześnie są wyprofilowane w taki sposób, by nie powodować zbędnych obciążeń i zawsze – niezależnie od wysokości obcasa – stwarzać poczucie stabilności. Warto podkreślić, e projektanci tworzący modele z kolekcji zdrowotnej współpracowali ze słynnymi ortopedami, którzy zajmują się między innymi stanem stóp popularnych sportowców i kondycją ich nóg , zatem o wpływie na ich stan butów wiedzą wszystko. Wszystkie dostępne w nowej kolekcji buty przeszły też wielotygodniowe testy i zostały poddane długotrwałym procesom usuwania wszelkich poprawek. Oferowane przez nas modele są dostępne w pełnej ofercie rozmiarowej. Od numerów dziecinnych, a ż po tzw. koszykarskie.

Kategoria: Zdrowie. Tagi: , ,

„Alkohol a nasze zdrowie”

„Alkohol a nasze zdrowie” Zapewne nie raz zastanawiałeś się czy alkohol ma wpływ na nasze zdrowie. Odpowiedź jest prosta- wpływ ma zawsze tylko jego skutek zależy od tego w jakich ilościach go przyjmiemy. Wiadomo- czasami lampka wina do obiadu, czy sporadyczne zażycie dużej ilości tego specyfiku nie ma takich tragicznych skutków jak codzienne go spożywanie. Jak już wspomniałam – kieliszek wina od czasu do czasu do posiłku nam wcale nie zaszkodzi, a właśnie wręcz przeciwnie- wpłynie na lepsza produkcję krwinek. Tak samo, gdy zdarzy nam się raz na jakiś czas przesadzić z ilością alkoholu też nic się nie dzieje- jedynie przez pewien czas będą nam towarzyszyć objawy tzw. Kaca , a z resztą poradzi sobie wątroba. A czy zastanawiałeś się co by się stało gdyś codziennie spożywał określona ilość danego alkoholu? Uzależniłbyś się! Zaskoczony? Już wyjaśniam- codzienna dawka powodowałaby, że organizm by się do nie przyzwyczajał i domagałby się coraz większej ilości, a każdy dzień bez symbolicznej „lampki wina” byłby dniem przepełnionym złym samopoczuciem, rozdrażnieniem, sennością, dlatego nawet lekarze ostrzegają, by nie dopuścić do takiej sytuacji. Już lepsze jest sporadyczne upicie się do nieprzytomności, niż dawkowanie sobie codziennie wyroku jaki jest uzależnienie, które jest bardzo niebezpieczne. Osoby , które nie radzą sobie z alkoholem są w stanie zrobić wszystko, by tylko dostać dany specyfik. Jaki z tego wniosek? Musisz uważać na każde zagrożenie jakie na Ciebie czyha, a na alkohol w szczególności, bo sam nie wiesz kiedy stosowanie go jako uzupełnienie dobrej imprezy zamieni się w głód alkoholowy, z którym nie będziesz umiał sobie poradzić, bez odpowiedniego specjalisty, który nie gwarantuje pełnego wyleczenia.

Kategoria: Zdrowie. Tagi: , ,

Kalkulator kalorii

Kalkulator kalorii Trudno jest na oko ocenić kaloryczność danego produktu. Oczywiście mniej więcej orientujemy się co jest prawdziwą bombą kaloryczną, a jakie produkty można spożywać bez obaw. Trudność pojawia się gdy mamy ocenić różnicę pomiędzy potrawami smażonymi, grillowanymi czy też próżonymi. Jednak prawdziwy haczyk nie zawsze tkwi w liczbie kalorii, często ważniejsza jest zawartość cukrów i węglowodanów. Wszystkim ściśle kontrolującym dietę polecamy wyprodukowany przez naszą firmę, niezwykle przydatny gadżet – jest nim kalkulator kalorii. W ułamek sekundy dokona stosownych obliczeń. Ty wstukujesz tylko rodzaj potrawy i jej sposób przyrządzenia. W kalkulatorze można ustawić maksymalny dopuszczalny dziennie poziom kalorii. Gdy będziemy się do tej bariery zbliżać zaalarmuje odpowiednim sygnałem. Kalkulator błyskawicznie też poda szacunkową zawartość cukrów i węglowodanów. Po tygodniu będziemy w stanie zorientować się jakich potraw spożywamy za dużo, a które możemy wrzucać do diety praktycznie bez ograniczeń. Kalkulator zasilany jest bateriami o bardzo długim terminie przydatności. Całkowitą nowinką jest przelicznik na ćwiczenia. Każdego dnia można sprawdzić ile i jakich ćwiczeń powinniśmy wykonać, by spalić nadmiar kalorii. Przeliczeń można dokonywać w różny sposób. Uwzględniono piętnaście najbardziej popularnych aktywności fizycznych, m.in. bieganie, jazda rowerem pływanie i gimnastyka. Kalkulator kalorii w krótkim czasie stanie spię prawdziwym dietetykiem i osobistym trenerem.

Kategoria: Dieta. Tagi: , ,