Ziołem w chorobę

Ziołem w chorobę Leczniczą siłę ziół doceniali już w starożytności. Odpowiednio dobrane mogą zdziałać prawdziwe cuda, jednak trzeba pamiętać, że często mają ogromnie silne działanie i w skrajnych przypadkach potrafią nawet otruć. Dlatego też lecząc się ziołami trzeba dochować wszelkiej ostrożności. W naszym gabinecie zatrudniamy lekarzy, którzy doskonale orientują się w tej dziedzinie i przy pomocy ziołolecznictwa uzyskiwali wielokrotnie zaskakujące skutecznością efekty. Po wstępnej diagnozie zalecą odpowiednią mieszanką oraz sposób użycia. Jeśli uznają za konieczne wskażą też potrzebę konsultacji z lekarzem konkretnej specjalizacji. Nowością wprowadzoną przez nasz gabinet jest działający przy nim sklep zielarski. W nim można zakupić wszelkie potrzebne do sporządzenia składniki i preparat sporządzić osobiście mając pewność, że wszystkie zioła są najwyższej jakości. Sprowadzamy je wyłącznie od sprawdzonych dostawców z którymi pracujemy od ponad dwudziestu lat. W naszej ofercie dostępne są również sporządzone na bazie ziół hipoalergiczne kosmetyki. Nie uczulają, nie wchodzą w reakcję z innymi preparatami i co więcej wystarczają na bardzo długo. Dysponujemy całą gamą ziołowych mydeł, szamponów, kremów do twarzy i balsamów do ciała. Cały segment naszych preparatów jest przeznaczony dla małych dzieci. Jesteśmy niekwestionowanym liderem w produkcji szamponów i balsamów dla najmłodszych. Swoje produkty wysyłamy już do 15 krajów. Teraz postanowiliśmy udostępnić naszą ofertę w Polsce. Na pewno miłym zaskoczeniem będę też ceny.

Kategoria: Dieta. Tagi: , ,

Zielona herbata – napój dobrego samopoczucia i zdrowia

Zielona herbata – napój dobrego samopoczucia i zdrowia Pomaga się zrelaksować, wspiera walkę ze zbędnymi kilogramami i likwiduje wolne rodniki. Zielona herbata, od dawna doceniana w krajach azjatyckich, w Europie dopiero zaczyna robić niezwykła karierę. Trudno się temu dziwić, ponieważ smakuje doskonale, a do tego pomaga na dłużej zachować młody wygląd i świetne samopoczucie. Prawidłowo parzona, wysokiej jakości herbata zielona to niezwykły sojusznik w walce ze szkodliwymi, wolnymi rodnikami. To one odpowiadają za procesy starzenia się skóry i liczne schorzenia, które pojawiają się wraz z wiekiem. Herbata zielona jest silnym neutralizatorem wolnych rodników, a tym samym niweluje ich szkodliwe oddziaływanie na ludzki organizm. Parzenie zielonej herbaty to sztuka, która pielęgnowana jest na Dalekim Wschodzie. To swoistego rodzaju ceremonia, która wymaga odpowiedniego przygotowania i wiedzy. Nigdy nie należy zalewać jej wrzątkiem, a prawdziwy aromat wydobywa dopiero drugie, a nawet trzecie parzenie. Dopiero wówczas herbata zielona oddaje nam wszystkie swe wyjątkowe właściwości, za które tak bardzo ceniona jest przez Azjatów. Obecnie uczymy się wykorzystywać dobroczynne właściwości zielonej herbaty. I to na dość szeroką skalę. Poza klasycznym aromatycznym naparem (często z domieszką ziół i suszonych owoców), mamy także linię produktów kosmetycznych, a nawet środki farmakologiczne w postaci pigułek o działaniu oczyszczających i wspomagającym odchudzanie. I trzeba przyznać, że zielona herbata to prawdziwy skarb, z którego warto korzystać każdego dnia.

Kategoria: Dieta. Tagi: , ,

Fitomedycyna, czyli powrót do natury

Fitomedycyna, czyli powrót do natury Wszechobecna chemia staje się stopniowo prawdziwą plagą współczesnego świata. Jemy produkty modyfikowane poprzez dodawanie substancji chemicznych, leczymy się środkami produkowanymi w laboratoriach i korzystamy z kosmetyków zawierających więcej środków chemicznych, niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. I tak w świecie pełnym chemicznych ulepszaczy, funkcjonuje tzw. fitomedycyna. Jest jedną z gałęzi medycyny niekonwencjonalne i opiera się na tradycyjnym ziołolecznictwie, znanym i pielęgnowanym od tysiącleci. W przeciwieństwie do homeopatii, fitomedycyna często stosowana jest w połączeniu ze standardową terapią medyczną, a jej zalety wykorzystuje blisko 80% ludzi na całym świecie. Jej zwolennicy twierdzą, że fitomedycyna jest znacznie bezpieczniejsza dla zdrowia człowieka niż znane, chemiczne środki farmakologiczne. Zadaniem nowoczesnej fitomedycyny nie jest jedynie leczenie produktami zielarskimi, które znane są ludziom od setek lat. Bardzo ważnym elementem tej dziedziny medycyny jest prowadzenie badań i odnajdywanie nowych rozwiązań z wykorzystaniem roślin leczniczych. Fitomedycyna to dziś jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin medycyny, a kolejne badania przynoszą nam coraz to nowsze produkty lecznicze powstające na bazie naturalnych składników. Nie od dziś wiadomo, że naturalne substancje aktywne są znacznie lepiej wchłaniane przez organizm człowieka niż ich syntetyczne zamienniki. Pośród licznych preparatów ziołowych, najpopularniejsze są te, które wzmacniają organizm i chronią przed groźnymi chorobami.

Kategoria: Medycyna. Tagi: , ,