Sos dla suchego oka

Sos dla suchego oka Niemal każdy pracujący przy komputerze cierpi na problemy z oczami. Kłopoty ze wzrokiem dotykają też osób, które nie pracują z komputerem ale przebywają na przykład w silnie klimatyzowanych pomieszczeniach. Zdarza się, że bóle oka dotykają nas po wizycie na zbyt mocno schlorowanym basenie. Oko wysusza się, zaczyna piec i łzawić. A Ty czujesz się coraz gorzej, problem narasta każdego dnia. Apteczny rynek jest przepełniony nawilżającymi kroplami i preparatami do użytku wewnętrznego. Często są bardzo drogie i mało skuteczne, zawierają też sporą dawkę szkodliwej chemii. W ich gąszczu można szybko się pogubić, a nieumiejętnie stosując wyrządzić jeszcze większą szkodę. Nasz sklep zielarski „BEZ CHMII” poleca naturalne sposoby na te dolegliwości. Niesamowite efekty da stosowanie świetlika lekarskiego. To sposób znany od wieków, dosłownie na całym świecie. Doskonale sprawdza się przy wysuszeniu oka ale i przy zapaleniu spojówek. Przygotowanie okładów ze świetlika jest proste i nie wymaga dużo czasu. Wystarczy zaparzenie tak jak w przypadku herbaty i systematyczne stosowanie okładów przed snem. Napar ze świetlika można także stosować do przemywania zmęczonych oczu. Systematyczne stosowanie przyniesie nadspodziewanie szybkie efekty. Różnica odczujesz już po pierwszym dniu. Niewyobrażalna ulga wreszcie przywróci Ci spokój i komfort. Masz również gwarancję, że kuracja nie wyrządzi żadnych szkód organizmowi ponieważ jest całkiem naturalna i nie wejdzie w reakcje z żadnymi stosowanym medykamentami.

Kategoria: Medycyna. Tagi: , ,

Implant zamiast tabletek

Implant zamiast tabletek Antykoncepcja to ważny temat, który wciąż traktowany jest w Polsce nieco po macoszemu. Młode kobiety rzadko spotykają się z profesjonalizmem ze strony ginekologów, którzy tabletki antykoncepcyjny przepisują „na życzenie”, bez uprzednich badań. Czas jednak poznać alternatywne rozwiązanie z którego mogą korzystać także kobiety niebędące jeszcze matkami. Do najpopularniejszych metod zabezpieczenia wciąż należą prezerwatywy oraz tabletki antykoncepcyjne. Te drugie przez wiele lat wywoływał burzliwe dyskusje o ich szkodliwości i nieodwracalnych zmianach, jakie wywoływały w ciele kobiety. Dziś na rynku dostępne są tzw. tabletki nowej generacji, które niewiele mają wspólnego z tymi sprzed 15 lat. W międzyczasie popularny rozwiązaniem stały się także plastry, które nie wymagały codziennego przyjmowania pigułki. Wystarczyło jedynie wymienić plaster według ustalonego na opakowaniu rytmu. Małymi krokami przyszedł czas na prawdziwą rewolucję. Tym razem zabezpieczenie wystarczy zastosować raz, by działało przez kolejne 3 lata. Implant podskórny wszczepia się w przedramię, a hormony uwalniane są stopniowo przez kolejne 3 lata. To co najważniejsze w tej metodzie, może być stosowana przez młode kobiety, które jeszcze nie rodziły. To prawdziwy przełom, ponieważ do tej pory taki efekt dawała jedynie spirala dopochwowa, którą mogły używać tylko kobiety po porodzie. Zabieg wszczepienia implantu to koszt ok. 400 złotych. Drogo, jednak w przeliczeniu na kolejne miesiące i lata, wciąż jest tańszy niż stosowanie tabletek.

Kategoria: Medycyna. Tagi: , ,

Aktywnie i zdrowo – dla ciała i umysłu

Aktywnie i zdrowo – dla ciała i umysłu Rusz się i zadbaj o to, co masz na talerzu. Twoje ciało i umysł będą Ci wdzięczne przez długie lata. Oto 10 prostych porad, które warto zapamiętać i stosować: 1. Jedz 4-5 posiłków dziennie. Postaraj się zachować stałe pory, z zachowanie przerw (co najmniej 3,5 godziny, jednak nie więcej niż 4,5 godziny). 2. Wypijaj każdego dnia, co najmniej 1,5 litra wody mineralnej (lub innych płynów w tym herbaty ziołowe). Jeżeli uprawiasz sport lub prowadzisz aktywny tryb życia, norma ta powinna być wyższa. 3. Pamiętaj o jedzeniu produktów białkowych, o niskiej zawartości tłuszczu. Wybór jest spory, bo do tej grupy zalicza się m.in. chude mięso (drób, wołowina, cielęcina), mleko oraz jego przetwory (1,5-2%). Dodatkowo nasiona roślin strączkowych oraz ryby. 4. O ile to możliwe, rezygnuj z tłuszczy zwierzęcych. Tłuszcze roślinne stosuj z umiarem i tylko wówczas, gdy jest to konieczne. 5. Postaraj się gotować posiłki w wodzie, na parze lub w piekarniku.Unikaj smażenia potraw. 6. Zupy i sosy przygotowuj na bazie wywarów warzywnych (włoszczyzna). Do zabielania używaj jogurtu naturalnego lub chudej śmietany. 7. Zrezygnuj z gotowych produktów spożywczych, a także typu „instant”. 8. Nie kupuj gotowych mieszanek przypraw. Wybierz naturalne przyprawy i zioła. Ogranicz spożycie soli na rzecz przypraw ziołowych, które również podkreślają smak potrawy. 9. Ogranicz spożycie używek, takich jak: alkohol, kawa, herbata czarna i cukier. Rzuć palenie. 10. Ćwicz regularnie. Najlepiej każdego dnia, przez co najmniej 30 minut.

Kategoria: Medycyna. Tagi: , ,

Świat saun

Świat saun Sauny nie cieszą się w Polsce jeszcze tak wielką popularnością jak w wielu innych krajach, szczególnie skandynawskich. Być może winę za ten stan rzeczy ponosi ich mała dostępność. Próbujemy to zmienić, ponieważ to zupełnie naturalny sposób na poprawę kondycji naszego organizmu. Lista zalet jest bardzo długa i można by ją rozwijać w nieskończoność ale skoncentrujmy się na doskonałym wpływie na skórę. Po wizycie w saunie jest odświeżona, nawilżona, a to wszystko dzięki oczyszczeniu organizmu przez usunięcie nadmiaru toksyn. Przy naszym klubie odnowy biologicznej „Forma” uruchomiliśmy „Świat saun”. Dysponujemy ich wszystkimi rodzajami. Zapraszamy do saun: parowej, mokrej, suchej i na podczerwień. Zupełną nowością jest sauna ziołowa. Odpowiednie mieszanki sprawią, że skóra przesiąknie przyjemnym zapachem, a już po jednym seansie znikną problemy związane z przewlekłym katarem i alergią. Serca klientów szturmem zdobywa sauna muzyczno-kolorowa. Siedzący goście słuchają relaksującej muzyki, której towarzyszy delikatne, dopasowane do muzyki i stale zmieniające się oświetlenie. Przeznaczona jest szczególnie dla osób chcących odpocząć w spokoju i nie mających ochoty na dyskusje. Wszak sauna to również miejsce spotkań towarzyskich i ożywionych rozmów na wszelkie możliwe tematy. W niektórych krajach to niemal rozrywka narodowa. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu projektowi stanie się tak popularna również w Polsce. W każdą środę wieczór wyłącznie dla pań. Wtedy nasz „Świat saun” oddajemy im w niepodzielne panowanie.

Kategoria: Medycyna. Tagi: , ,

Ulga dla kręgosłupa

Ulga dla kręgosłupa Jeśli wykonujesz przez lata pracę siedzącą i masz mało ruchu, niestety wcześniej czy później da o sobie znać zmaltretowany kręgosłup. Pierwsze sygnały to zazwyczaj lekkie pobolewanie i problemy z rozprostowaniem kości. Stopniowo jednak dolegliwość staje się nie do zniesienia i rozprzestrzenia po całym ciele. Wywołuje nawet silne bóle migrenowe. Ból często jest tak silny, że sprawia problem z przepracowaniem dnia i zwyczajnym funkcjonowaniem. Masaże i inne zabiegi rehabilitacyjne przynoszą ulgę ale często wyłącznie doraźną. Niestety dostęp do tych zabiegów jest zazwyczaj bardzo trudny, a na zabiegi trzeba oczekiwać miesiącami. Z problemem zaś trzeba zmierzyć się jak najszybciej, by nie doprowadzić do sytuacji w której jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie operacja. Dla osób takich jak Ty otworzyliśmy „Instytut Kręgosłupa” w którym oferujemy specjalne rodzaje ćwiczeń wspomagających i poprawiających stan zdrowia. To rodzaj fittnesu przeznaczony dla osób, którym kręgosłup daje się mocno we znaki. Grupy podzielone są przez rehabilitantów zgodnie ze stopniem zaawansowania schorzenia. Specjalny program ćwiczeń sprawia, że ulga jest odczuwalna dosłownie po kilku tygodniach zajęć. Grupy ćwiczące w naszym Instytucie są maksymalnie sześciosobowe po to, by opiekun mógł rozwiązywać na bieżąco wszystkie problemy i tym samym każdemu poświęcić odpowiednią ilość czasu. U nas ćwiczą osoby w bardzo różnym wieku, ponieważ mitem jest, że schorzenie kręgosłupa dotyczy osób starszych. Niestety daje się też we znaki osobom bardzo młodym. Jednak po to, by poprawić komfort ćwiczących korzystający z usług Instytutu są również podzieleni na grupy wiekowe.

Kategoria: Medycyna. Tagi: , ,

Medycyna

Medycyna Jak co roku w okresie letnim pojawia się ogromny problem. Barszcz Sosnowskiego daje o sobie znać. Każdy wie jak bardzo niebezpieczna ta roślina może być i jakie wywołać skutki dotykające człowieka nawet przez kilkanaście lat. Kiedy barszcz dotarł do Polski to trudno określić, podejrzewa się koniec lat 50 gdzie sadzono go w Ogrodzie Roślin Leczniczych Wrocławskiej Akademii Medycznej. Stamtąd rozprzestrzenił się na rozległe zakątki Polski. Dziś roślina najczęściej występuje na południu Polski. Na przełomie czerwca i lipca barszcz Sosnowskiego jest najbardziej niebezpieczny. Składają się na to trzy czynniki: temperatura przekraczająca 25 stopni, dużo słońca i rosnąca wilgotność. To dla tej rośliny idealne warunki. Dla ludzkiej skóry kontakt z barszczem jest bardzo niebezpieczny ze względu na oparzenia jakie powstają po dotknięciu a nawet i zwykłym przejściu obok niego. Liście i łodyga barszczu Sosnowskiego wydzielają furanokumaryny, to te substancje działają na skórę uczulająco. Później wystarczy odrobina słońca i nieszczęście gotowe. W łagodniejszych wypadkach skutek to zaczerwienienie. W trudniejszych wysypka, piekące bąble, a w ekstremalnych martwica skóry. Pomoc dermatologa jest niezbędna. Nie ma sposobu na przechytrzenie rośliny. Nawet jeśli zakryjemy całkowicie ciało nadal jesteśmy narażeni na poparzenia dlatego najlepszą opcją jest dokładne zapamiętanie jak wygląda barszcz i rozglądanie się zwłaszcza jeżeli wybieramy się w miejsce gdzie możliwa jest obecność tej rośliny. Osób dotkniętych barszczem jest stosunkowo niewiele ale każda historia powinna być przestrogą dla innych i w okresie letnim sprawiać byśmy szczególnie zwracali uwagę na to gdzie chodzimy i wokół czego się kręcimy.

Kategoria: Medycyna. Tagi: , ,