Masz nadwagę? Nie biegaj!

Masz nadwagę? Nie biegaj! Prawdą jest, że sport to zdrowie. Pod warunkiem jednak, że uprawiamy go mądrze i w sposób właściwy dla swojego stanu zdrowia i wieku. Jeszcze do niedawna przekonywano, że bieganie to jedna z najprostszych form aktywności fizycznych, z której mogą korzystać wszyscy. Czas więc obalić mity na temat biegania. Z biegania powinny zrezygnować przede wszystkim osoby cierpiące na schorzenia stawów i chrząstek. Podczas biegu dodatkowo je obciążamy, co prowadzi do szybszego postępu zmian chorobowych. Także osoby borykające się z nadmiarem kilogramów nie powinny „bawić” się w uprawianie joggingu. Im jesteśmy ciężcy, tym większy nacisk odczuwają stawy, kolana, a nawet biodra. Alternatywnym rozwiązaniem dla biegu jest szybki chód. Dynamiczna praca ciała, głęboki oddech i prawidłowa praca nóg, to podstawy udanego i właściwego treningu. Zauważono, że osoby trenujące poprzez energiczne chodzenie lub uprawiające, tak popularny w ostatnich latach, nordic walking w znacznym stopniu poprawiły swą wydolność krążeniowo-oddechową, a także zaczęły redukować masę ciała. Ważne jest jednak, by trenować regularnie. Najkorzystniejsze są codzienne, trzydziestominutowe treningi, które pobudzają pracę całego organizmu. Optymalnym rozwiązaniem są treningi prowadzone co drugi dzień. Bieganie, szczególnie to po kres własnych sił, lepiej pozostawić zawodowcom i osobom o prawidłowej wadze. Intensywny, półgodzinny spacer działa równie dobrze, a przy tym nie jest tak męczący i szkodliwy, jak źle uprawiane bieganie.

Kategoria: Zdrowie. Tagi: , ,

Krew darem życia

Krew darem życia Lato to czas w którym placówki medyczne szczególnie odczuwają brak krwi. To czas w którym nasila się liczba podróżujących, a tym samy wypadków. Również tych poważnych, w których poszkodowany potrzebuje natychmiast krwi o odpowiedniej grupie. Z problemem w sposób dotkliwy borykają się zarówno placówki duże, jak i te mniejsze – położone w miejscowościach wypoczynkowych, w których jednorazowo przebywa duża liczba turystów. W trakcie wakacyjnych zabaw niestety bardzo łatwo o wypadek. Lekarze apelują o oddawanie krwi, niestety akcje takie cieszą się zainteresowaniem i popularnością najczęściej przez chwilę, gdy krew pozyskiwana jest dla potrzeb konkretnej osoby. Opisywana tragedia przemawia do wyobraźnie i czytający gwałtownie i grupowo ruszają z odsieczą. Niestety już po kilku dniach okazuje się, że krwi brakuje nadal, a mniej medialne przypadki nie są w stanie samodzielnie rozwiązać problemu. Szczególnie gdy chodzi o najrzadsze grupy krwi. Dlatego też wraz z Fundacją „Podziel się darem życia” rozpoczynamy akcje edukacyjną mającą na celu rozpropagowanie honorowego krwiodawstwa, które przechodzi bardzo poważny kryzys. Nasi wolontariusze dowiedzą większość miejscowości wypoczynkowych i będą uświadamiać wczasowiczów jak ważnym problemem jest brak krwi, a krytyczna sytuacja może dotknąć dosłownie każdego. Będą również tłumaczyć jak łatwe jest oddanie krwi i tym samym uratowanie komuś życia. Raz w tygodniu, wraz z wolontariuszami, przyjedzie mobilny punkt pobrań w którym po krótkim wywiadzie środowiskowym można będzie się podzielić najcenniejszym darem. Darem życia.

Kategoria: Zdrowie. Tagi: , ,

„Autorytety a używki”

„Autorytety  a używki” Czy zastanawiałeś się kiedyś jak ogromny przykład biorą dzieci ze swoich rodziców? Biorą u to bardzo duży! Rodzice to dwie najważniejsze osoby życiu dziecka, towarzyszące mu od czasu urodzenia. To z nimi dziecko spędzało najwięcej czasu, to u nich szukało pomocy, pochwały. Świadczy to o tym, że już od najmłodszych lat nasi rodzice to najwięksi i najbardziej wiarygodne autorytety, z których bierzemy przykład pełnymi garściami. Jest to bardzo odpowiedzialne stanowisko, ponieważ tak jak zachowujemy się teraz tak mogą za kilak dni czy tygodni zachowywać się nasze dzieci! Jeżeli zarazimy je nasza pasją, którą będą chcieli z nami wykonywać to będzie dla nas tylko coraz większy zaszczyt i duma, że możemy być wzorem do naśladowania naszych dzieci. Jednak pamiętajmy, ze one będą brały przykład nie tylko z tych dobrych zachowań! Jeżeli dziecko widzi, że jego rodzic cały czas robi daną rzecz to uzna to , ze to jest czymś dobrym i normalnym i tez będzie to robiło. Szczególnie niebezpiecznym zjawiskiem będzie tutaj stosowanie jakichkolwiek używek, przemocy czy wulgaryzmów. Czy chcielibyśmy zobaczyć przypadkiem nasze dziecko na mieście pijące alkohol czy palące papierosy, a w najgorszym wypadku biorące narkotyki? To najczarniejszy i najgorszy scenariusz jak mogą sobie tylko rodzice wyobrazić i należy wszystko robić w kierunku tego , by takich sytuacji nie było! Należy im to tłumaczyć, ze nie wolno bo to złe, ale też musza mieć dobry przykład i to rodzice musza im pokazać, ze nie paląc czy nie przyjmując tych strasznych używek można być szczęśliwym człowiekiem.

Kategoria: Zdrowie. Tagi: , ,

Ziołem w chorobę

Ziołem w chorobę Leczniczą siłę ziół doceniali już w starożytności. Odpowiednio dobrane mogą zdziałać prawdziwe cuda, jednak trzeba pamiętać, że często mają ogromnie silne działanie i w skrajnych przypadkach potrafią nawet otruć. Dlatego też lecząc się ziołami trzeba dochować wszelkiej ostrożności. W naszym gabinecie zatrudniamy lekarzy, którzy doskonale orientują się w tej dziedzinie i przy pomocy ziołolecznictwa uzyskiwali wielokrotnie zaskakujące skutecznością efekty. Po wstępnej diagnozie zalecą odpowiednią mieszanką oraz sposób użycia. Jeśli uznają za konieczne wskażą też potrzebę konsultacji z lekarzem konkretnej specjalizacji. Nowością wprowadzoną przez nasz gabinet jest działający przy nim sklep zielarski. W nim można zakupić wszelkie potrzebne do sporządzenia składniki i preparat sporządzić osobiście mając pewność, że wszystkie zioła są najwyższej jakości. Sprowadzamy je wyłącznie od sprawdzonych dostawców z którymi pracujemy od ponad dwudziestu lat. W naszej ofercie dostępne są również sporządzone na bazie ziół hipoalergiczne kosmetyki. Nie uczulają, nie wchodzą w reakcję z innymi preparatami i co więcej wystarczają na bardzo długo. Dysponujemy całą gamą ziołowych mydeł, szamponów, kremów do twarzy i balsamów do ciała. Cały segment naszych preparatów jest przeznaczony dla małych dzieci. Jesteśmy niekwestionowanym liderem w produkcji szamponów i balsamów dla najmłodszych. Swoje produkty wysyłamy już do 15 krajów. Teraz postanowiliśmy udostępnić naszą ofertę w Polsce. Na pewno miłym zaskoczeniem będę też ceny.

Kategoria: Dieta. Tagi: , ,

Czym jest Dieta Dukana?

Czym jest Dieta Dukana? Dieta dukana jest dietą zachwalaną przez tysiące ludzi na świecie! Stworzył ją Pierre Dukan, twórca diety Dukana – dieta proteionowa! Ten Pan proponuje nam plan żywieniowy zachwalany i wypróbowany przez tysiące użytkowników w internecie. Jakie są więc założenia diety Dukana? Twórca diety Dukana Pan Pierre Dukan stworzył ten plan żywieniowy aby pomóc swoim pacjentom „chorującym na nadwagę, otylosc. Założenia diety to dwa proste słowa – ZDROWO I SKUTECZNIE! Przejdżmy do dalszej części – pewnie zastanawiasz się już jakie są zasady diety Dukana, i chcesz ją jak najszybciej przetestować. Najwazniejsza częścią diety Dukana jest spożywanie jak największej ilości produktów białkowych. Niestety produkty zawierające tłuszcze (niezwierzęce) oraz węglowodowanowe będziemy musieli ograniczyć. Makroskładnik jakim jest białko posiada bardzo małą ilość kalorii i jest dobrze przyswajany przez nasz organizm. Pan Dukan nie narzuca nam rytmu posiłków, ile razy mamy jeść itd. Nie musimy nawet patrzeć na fazę w której aktualnie jesteśmy. Białko strasznie zapycha organizm więc nie czujemy głodu – chudniemy, i nie jesteśmy głodni, brzmi cudownie, co? Dieta Białkowa gwarantuje nam szybką utratę niechcianych kilogramów i zwiększa chęć do dalszego odchudzania. Przecież jeśli nam coś wychodzi, to chcemy tego więcej! Taki juz jest czlowiek 🙂 Trzeba również pamiętać o tym, stosując Dietę Proteinową, że nie tylko ważnym aspektem jest jedzenie jak największej ilości posiłków zawierających białko. Ważnym aspektem również jest wypijania odpowiedniej ilości wody. W tym przypadku przynajmniej 1,5 litra wody!

Kategoria: Dieta. Tagi: , ,

Jak pić więcej wody?

Jak pić więcej wody? Wszyscy wiemy o tym, że dieta spełnia bardzo dużo ważnych funkcji w naszym organizmie. Woda jest głównym składnikiem organizmu i stanowi maxymalnie do 75% masy naszego ciała. W dzisiejszych czasach Polacy piją bardzo mało pyłnów, co jest ważne w dni cieplejsze. Poniżej przedstawie wskazówki co zrobić, aby zwiększyć ilość wypijanych płynów podczas dnia. 1. Pamiętaj by mieć zawsze butelkę z wodą pod ręku – nie zajmuje ona dużo miejsca więc chyba łatwo ją nosic? :)2. Jeśli masz przerwy, w pracy, między zajęciami – złap chociaż łyka. 3. Jeśli pijesz kawę, bądź herbatę, to pij w kubkach w dużych rozmiarach ( nie ograniczaj się do małych 250ml kubków)4. Szukaj ulubionych smaków płyny to nie tylko woda, mogą być różnego rodzaju herbaty, napoje 0kcal. Gama napojów zero kcal jest coraz większa w Polsce, nie tylko cola zero, ale różnego rodzaju mirindy, fanty, sprite, czy nawet niegazowane napoje niekoniecznie słodzone aspratanem, 5. Pamiętaj o tym, że woda nie znajduje się tylko w butelkach – są również w owocach – truskawkach, oraz warzywach – pomidorach. Niektóre owoce składają sie w 90% z wody – np Arbuz! Spożywaj ich dużo, może to i cukry proste, ale fruktoza nie szkodzi organizmowi! 6, Pamietaj o tym, że jeśli w nocy się przebudzisz, to zostawiaj sobie szklankę koło łóżka z wodą, nie zaszkodzi, a tylko na zdrowie. 7. Nawadnianie podczas treningów jest bardzo ważną czynnością! Czy to siłownia, aerobik a nawet zwykła gra na orliku, pamiętaj o tym by mieć ze sobą dużą butelkę wody! Nie preferuje się spożywania napojów słodkich podczas treningu. 8. Jeśli zapominasz całkowicie o spożywaniu płynów podczas dnia, ustaw sobię jakiś alarm, dzwonek, czy coś. Staraj się wypić co godzinę płyny!

Kategoria: Dieta. Tagi: , ,